Bize Ulaşın

Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği

Anasayfa / Makale & Blog /Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği

Mersin Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği
Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği

Savcılık Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

Suç duyurusu dilekçesi yani şikayet dilekçesi, işlendiği iddia edilen bir suçun savcılığa bildirilmesi ve savcılık tarafından gerekli soruşturmanın yürütülmesi için önemlidir. Şikayet dilekçesi, mağdur olduğunu iddia eden şikayetçinin tüm şikayetlerini açık bir şekilde ayrıntılı olarak içermelidir. Savcılığa şikayet dilekçesi verilmeden önce şikayet dilekçesi için profesyonel bir avukat yardımı alınması gerekmektedir. Mersin Ceza Avukatından yardım alınmadan savcılığa suç duyurusunda bulunulması hak kaybı yaşamanıza neden olabilir. Çünkü ceza hukuku teknik ve detaylı bir alandır bu nedenle alanında uzman ve iyi ceza avukatından yardım almanız karşı tarafın ceza alma olasılığını artıracaktır. Mersin Ceza Dava Avukatı olarak müvekkillerimize savcılık dilekçe örneği, şikayet dilekçesi örneği, suç duyurusu örneği konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 

Şikayet dilekçesi tarafların bilgilerini ve suç oluşturan eylemleri ayrıntılı olarak bildirilmelidir.

Son zamanda ofisimizden Ceza Avukatı konusunda yardım isteyenler tarafımıza, “ Dolandırıldım, savcılığa nasıl başvuru yaparım? Dolandırıldım, nasıl şikayet ederim? Dolandırıldım, paramı nasıl alırım? " Soruları ile başvurmaktadır. Dolandırıcılık suçu şikayet dilekçesi için Mersin Ceza Avukatına başvurabilirsiniz.

Bir kişinin sürekli mesaj atması ve telefon ile araması kişinin huzur ve sükûnunu bozma suçunu oluşturur. Bir şahıs sizi telefon yolu ile rahatsız ediyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 

 

Şikayet Dilekçesi Örneği;

 

 

MERSİN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

MÜŞTEKİ                 : ….

 

VEKİLİ                     : Av. Osman Mete YILDIZ & Av. Esra DÜZEN

 

ŞÜPHELİ                 : ….

 

SUÇ                         :Hakaret, Tehdit, Kişilerin Huzur ve Sükûnunu Bozma, Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Yayma

 

SUÇ TARİHİ            :2020

 

KONU                      :Şüpheli hakkında gerekli soruşturma yapılarak kamı davası açılması talebimizdir.

 

AÇIKLAMALAR

 

HAKARET, TEHDİT ve KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKÛNUNU BOZMA SUÇUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALARIMIZ;

 

Bu bölüme hakaret suçuna, tehdit suçuna ve kişilerin huzur ve sükûnunu bozma suçuna ilişkin açıklamaları ayrıntılı bir şekilde yazmak gerekmektedir. Hangi eylemin hangi suçu oluşturduğunu bilmiyorsanız Mersin Ceza Avukatı olarak tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca elinizde suçun oluştuğuna dair bulunan tüm delilleri ve tanıkları dilekçenizde bildirmelisiniz aksi halde takipsizlik kararı verilebilir. Bu nedenle Mersin Ağır Ceza Avukatından profesyonel avukat yardımı almakta yarar vardır.

 

KİŞİSEL VERİLERİ HUKUKA AYKIRI YAYMA SUÇUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALARIMIZ;

 

Bu bölüme kişisel verileri hukuka aykırı yayma suçuna ilişkin açıklamaları ayrıntılı bir şekilde yazmak gerekmektedir. Elde bulunan tüm delilleri şikayet dilekçesine ve suç duyurusu dilekçesine eklemekte fayda vardır. Mersin Ağır Ceza Avukatına başvurarak profesyonel bir yardım ve danışmanlık almak hak kaybına uğramanızı engelleyecektir.

 

SONUÇ VE İSTEM  : Şikâyet dilekçesi ile ayrıntılı bir şekilde açıkladığımız olguların araştırılması için savcılık tarafından soruşturma başlatılmasını, Şüpheli tarafından gelebilecek tehlikelere istinaden koruma kararı verilmesini ve yapılacak soruşturma neticesinde şüpheli hakkında cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmasını talep ederiz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Şikâyet Eden Vekili                                                                                                                                                                                                                      Av. Osman Mete YILDIZ & Av. Esra DÜZEN

 

MERSİN AĞIR CEZA AVUKATI

Mersin Ceza Avukatı, Mersin Ağır Ceza Avukatı olarak savcılık dilekçesi örneği, şikayet dilekçesi örneği, dilekçe nasıl yazılır, savcılık dilekçesi nasıl yazılır, nasıl şikayet edilir konularında en iyi şekilde Mersin Ceza Avukatı hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com