Bize Ulaşın

Mahkeme Kararıyla Apartman Yöneticisi Atanması

Anasayfa / Makale & Blog /Mahkeme Kararıyla Apartman Yöneticisi Atanması

Mersin Mahkeme Kararıyla Apartman Yöneticisi Atanması
Mahkeme Kararıyla Apartman Yöneticisi Atanması

Mahkeme Kararıyla Apartman Yöneticisi Atanması

 

Apartman malikleri apartman yönetimi konusunda anlaşamaz, kat malikleri kurulu olarak toplanıp yönetici seçemezlerse sulh hukuk mahkemesinden apartmana, siteye yönetici atanmasını talep edebilirler. Hakim, apartman yöneticisi atarken diğer kat maliklerini de dinleyebilir. Hakimin yönetici atamasını, kat maliklerinden bir tanesi dahi isteyebilir. Hakim, kat maliklerinden birini ya da dışarıdan birini yönetici olarak atayabilir.

 

Hakimin Atadığı Yönetici Değiştirilebilir Mi?

 

Haklı bir sebep bulunmadıkça, hakim tarafından atanan yönetici 6 ay geçmedikçe kat malikleri tarafından değiştirilemez. Mahkeme kararı ile atanan yönetici 6 ay geçmedikçe değiştirilemez. Mahkeme tarafından yönetici atanmasını tek bir kat maliki daha isteyebilir.

Kat malikleri tarafından seçilmiş bir yönetici varsa mahkeme tarafından yönetici ataması yapılamaz. Yani apartmanda veya sitede yönetici varsa, yönetici seçimi usulsüz olsa dahi mahkeme tarafından yönetici atanamaz. Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin Tapu Avukatı, Mersin Kat Mülkiyeti Avukatı olarak müvekkillerimize apartman ve site yönetimi davalarında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

Apartman Yöneticisi Atanması Davası Nerede Açılır?

 

Apartmana yönetici atanması için açılacak davada görevli mahkeme Sulh Hukuk Mahkemesidir. Yetkili mahkeme ise sitenin ya da apartmanın bulunduğu yer mahkemesidir. Yönetici atanması davasını kim açar? Apartman yöneticisi atanması davasını kat maliklerinden biri dahi açabilir.

 

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize alanında uzman avukat kadromuzla en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com