Bize Ulaşın

Kripto Para Hukuku | Coin Dolandırıcılığı

Anasayfa / Makale & Blog /Kripto Para Hukuku | Coin Dolandırıcılığı

Mersin Kripto Para Hukuku | Coin Dolandırıcılığı
Kripto Para Hukuku | Coin Dolandırıcılığı

KRİPTO PARA HUKUKU

Son günlerde, özellikle Türkiye’de kripto para borsası işleten bir şirketin sahibinin kripto para borsasına para yatıran yatırımcıların paralarını alıp yurtdışına kaçması ile birlikte kripto para nedir, bitcoin nedir, dijital para nedir gibi sorular vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda Bilişim Avukatı, Kripto Para Avukatı, Bitcoin Avukatı olarak okuyuculara Kripto para güvenli mi, Bitcoin güvenli mi, Coin Nedir, Alt coin nedir, Kripto para dolandırıcılığı gibi konularda bilgi vereceğiz.

 

KRİPTO PARA NEDİR?

Kripto para, güvenliği sağlanması amacı ile şifrelenmiş bir dijital para birimidir. Kripto paralar şifrelenmiş ve özel olarak kodlanmış paralardır. Ülkemizde son dönemlerde özellikle kısa yoldan para kazanmak isteyenler çeşitli kripto para alım satım sitelerinde ve bitcoin alım satım uygulamalarında kripto para ile yatırım yapmaktadır. Ancak son dönemlerde kripto para borsalarında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kripto para mağdurları oluşmuştur. Kripto para borsasında kaybedilen paralar geri alınabilir mi?

 

KRİPTO PARA YASAL MI?

Kripto para ve bitcoine yatırım yapan kişilerin merak ettiği soruların başında bitcoin yasal mı, kripto para yasal mı sorusu gelmektedir. Kripto paraların yasal olduğu ülkeler olduğu gibi kripto parayı yasaklamış ülkelerde bulunmaktadır. Ülkemizde bu konuda yasal bir düzenleme bulunmamaktadır.

 

KRİPTO PARA DOLANDIRICILIĞI

Son günlerde Kripto Para Dolandırıcılığı, Bitcoin Dolandırıcılığı oldukça artmıştır. Geçtiğimiz günlerde kripto para borsa hizmeti veren bir şirket yöneticisi yatırımcılarının parasını alarak yurtdışına kaçtığından geride birçok kripto para mağduru vatandaş kalmıştır. Kripto para mağdurları, Bitcoin Mağdurlarına Avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

MERSİN BİLİŞİM AVUKATI | KRİPTO PARA AVUKATI

Kripto paraların kullanımının artması ile Kripto Para Avukatı, Bitcoin Avukatı gibi terimler çıkmıştır. Mersin Avukat olarak öncelikle kripto para borsalarına, soğuk ve sıcak cüzdan hizmet sağlayıcılarına, kripto para sitelerinde dolandırılanlara, bitcoinden dolandırılanlara, avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com