Bize Ulaşın

Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İlamsız Tahliye

Anasayfa / Makale & Blog /Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İlamsız Tahliye

Mersin Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İlamsız Tahliye
Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İlamsız Tahliye

Kirasını Ödemeyen Kiracının İcra Yolu ile Tahliyesi

 

Kirasını alamayan ev sahibi, kirayı ödemeyen kiracından ödenmeyen kirayı tahsil edebilmek için icra takibi başlatabilir. Ancak genel haciz yolu ile takip başlatılması yalnızca ödenmemiş kira bedellerinin tahsilini sağlar. Kiracının evden çıkarılmasını isteyen ev sahibi, kira bedelinin ödenmemesi sebebiyle ilamsız tahliye yoluna başvurabilir. İcra takibi kesinleştikten sonra ödenmeyen kira alacağının tahsiline yönelik işlemin yanında kiracının tahliyesine yönelik de işlem yapılır. Mersin ilinde faaliyet gösteren hukuk büromuz Kirasını Ödemeyen Kiracının Evden Çıkarılması, kiracım kirasını ödemiyor ne yapabilirim, tahliye davası ne kadar sürer, kiracı en erken nasıl çıkarılır, Tahliye dava dilekçesi, Mersin İcra Avukatları, konularında müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

 

Yazılı Kira Sözleşmesi Olmadan Kiracı Evden Çıkarılabilir mi?

 

Kira bedelinin ödenmemesi sebebi ile kiracının tahliyesinin yapılabilmesi için yazılı kira sözleşmesinin bulunması gerekmez. Yani, kiracı ile ev sahibi arasındaki kira sözleşmesi yazılı olmasa dahi ev sahibi kiracının tahliyesini isteyebilir.

 

Kirasını Ödemeyen Kiracı Evden Nasıl Çıkarılır?

 

Kirasını ödemeyen kiracının evden nasıl çıkarılacağı konusu ev sahipleri tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Kirasını Ödemeyen Kiracının evden çıkarılabilmesi için tahliye talepli icra takibi başlatılması gerekir. Kiraya veren birden fazla ise kiraya verenlerin tamamı takip başlatmalıdır. Kiracının birden fazla olduğu durumda da icra takibi tüm kiracılara karşı başlatılmalıdır. İcra takibi için hazırlanan takip talebinde ödenmeyen kira bedellerinin ödenmesi ve kiracının evden tahliyesi talep edilmelidir. Kiracı ödeme emrine süresi içerisinde itiraz etmezse kira alacağına ilişkin kısım kesinleşir. Ödeme süresi konut ve çatılı iş yeri kiralarında 30 gündür. Borçlu kiracı borcu öderse tahliye yoluna gidilemez. Ödeme emrine itiraz etmeyen ve kira borcunu ödemeyen kiracıya karşı tahliye ihtar süresinin bitiminden itibaren 6 ay içerisinde İcra Mahkemesinde tahliye istenmelidir. İcra Mahkemesi karar vermeden icra dairesi tahliye işlemini yapamaz.

Bu yazımız ile kirayı ödemeyen kiracının evden nasıl çıkarılacağı konusunda kısa bir açıklama yaptık. Görüleceği üzere bu yöntem oldukça teknik bir yöntemdir. Kirasını ödemeyen kiracının evden çıkarılması konusunda Mersin İcra Avukatı, Mersin Tahliye Avukatı gibi alanında uzman bir avukattan yardım almak gerekmektedir.

 

Mersin İcra Avukatı

 

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize İcra Hukuku, Alacak takibi, Ödenmeyen aidatların tahsil edilmesi, ödenmeyen senetlerin tahsili, ödenmeyen alacakların icra takibi, çek-senet icra takibi, kiracının tahliye edilmesi, tahliye davası açılması, borcun geri ödenmemesi, kira bedellerinin tahsili gibi konularda en iyi şekilde Mersin İcra Avukatı hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com