Bize Ulaşın

KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ ALAN KİŞİNİN HAKLARI

Anasayfa / Makale & Blog /KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ ALAN KİŞİNİN HAKLARI

Mersin KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ ALAN KİŞİNİN HAKLARI
KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ ALAN KİŞİNİN HAKLARI

KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ ALDIM NE YAPMALIYIM?

 

Son günlerde açıklanan dev kredi destek paketlerinin de etkisi ile 2.el otomobil piyasasında hareketlilik yaşanmaktadır. Koronavirüs nedeniyle çoğu otomobil fabrikasının 0 km araç üretimini durdurması da ikinci el otomobil piyasasının hareketlenmesinde etkili olmuştur.

 

İkinci el araç almak çoğu zaman risklidir. İkinci el otomobilde karşımıza çıkan en önemli sorun aracın kilometresinin düşürülmüş olmasıdır. Aracın kilometresinin düşürülerek satılması hukuki anlamda gizli ayıp olarak nitelendirilmektedir.

 

Kilometresi düşürülmüş aracı satın alan kişi araç bedelinde indirim yapılmasını isteyebileceği gibi araç satış sözleşmesinden dönerek para iadesi de talep edebilecektir.

 

KİLOMETRE DÜŞÜRME DAVASI AÇMA SÜRESİ

 

Kmsi düşürülmüş araç satın alan kişinin, satıcıya karşı dava açma süresi satıştan itibaren 2 yıldır.

 

KİLOMETRESİ DÜŞÜRÜLMÜŞ ARAÇ DAVASI KİME KARŞI AÇILMALIDIR

 

Kilometresi oynanmış aracı satın alan alıcı, yalnızca aracı kendisine satan satıcıya karşı dava açma hakkına sahiptir.

 

ARAÇ KİLOMETRE DÜŞÜRME SUÇ MU

 

İkinci el araç satışında km düşürme eylemi dolandırıcılık suçunu oluşturur. Aracının kilometresini düşürerek satanlar hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. Km düşürme dolandırıcılığına karşı çok dikkatli olmak gerekmektedir.

 

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu, Mersin Tüketici Avukatı olarak Mersin ve Adana başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde müvekkillerine, kilometresi düşürülmüş araç davası, kmsi düşürülmüş araç davası, kmsi oynanmış araç davası, kilometresi oynanmış araç davası, kilometresi düşürülmüş araç tazminatı konularında en iyi şekilde hizmet vermektedir.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com