Bize Ulaşın

İşçi Davaları – İş Mahkemesi Davaları

Anasayfa / Makale & Blog /İşçi Davaları – İş Mahkemesi Davaları

Mersin İşçi Davaları – İş Mahkemesi Davaları
İşçi Davaları – İş Mahkemesi Davaları

Korona virüs salgını sebebiyle çıkarılan işten çıkarma yasağının sona ermesi ile işten çıkarmalar başlamıştır. İşten çıkarılan işçilerin merak ettiği soruların başında işten çıkarılan işçilerin hakları nelerdir, işten çıkarılan işçi tazminatı gibi sorular gelmektedir. İşten çıkarılan işçi, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, Hafta Tatili Ücreti, Ulusal Bayram ve Genel Tatil Ücreti, Yıllık İzin Ücreti, Asgari Geçim İndirimi, Kötü Niyet Tazminatı alabilir. Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı olarak müvekkillerimize işçi tazminatları, işçi alacakları, işe iade davaları konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

İşçi İşveren Uyuşmazlıkları

 

İş mahkemelerinde görülen davaların büyük çoğunluğu işçi alacakları ve işçi tazminat davalarıdır. İş akdi işveren tarafından feshedilen işçi kıdem tazminatını alabilmek için öncelikle iş davalarında zorunlu arabuluculuk müessesesine başvurmalıdır. İşçi arabuluculuk başvurusu nasıl yapılır, arabuluculuk başvurusu nereye yapılır sorularının cevapları için Mersin İşçi Avukatı olarak hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İşçilik Alacakları Davaları ve İşçi Hakları

 

İşten çıkarılan işçilerin hak ettiği alacakları ve tazminatları alabilmesi için öncelikle arabuluculuk başvurusu yapılmalı, arabuluculuk aşamasında anlaşma sağlanamadığı takdirde işçi tazminatları ve işçi alacakları için dava açılabilecektir.

 

İşçi Davaları Arabuluculuk Başvurusu

 

Hangi iş davalarında arabuluculuğa başvuru zorunludur?

İşçi alacak ve tazminat davaları, işveren alacak ve tazminat davaları, işe iade davaları.

Hizmet tespit davaları, iş kazası tazminatlarında arabuluculuğa başvuru zorunlu değildir.

 

İşçi İhtarname Örneği

 

İş sözleşmesini feshetmek isteyen, çalıştığı işyerinden istifa etmek isteyen işçi, işverenine noterden ihtar çekebilir. İşçi İhtarname Örneği için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Mersin İşçi Avukatı | Mersin İş Mahkemesi Avukatı

 

Mersin İş Mahkemesi Avukatı, Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Hukuku Avukatı, Mersin İşçi Alacağı Avukatı olarak müvekkillerimize İşçi Tazminat Davası, İşe İade Davası, İş Mahkemesi Davası, İşten Çıkarılan İşçinin Hakları konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com