Bize Ulaşın

Dava Dilekçesi Örneği

Anasayfa / Makale & Blog /Dava Dilekçesi Örneği

Mersin Dava Dilekçesi Örneği
Dava Dilekçesi Örneği

Dava Dilekçesi Örneği

 

Dava Dilekçesi Örneği, dava açmak isteyen kişiler tarafından internette sıklıkla aratılmaktadır. Dava Dilekçe Örneği genellikle uzman avukat ile çalışmadan avukattan yardım almadan dava açmak isteyen kişiler tarafından internet üzerinde sıklıkla aratılmaktadır. Ancak internet üzerinde bulunan Dava Dilekçesi Örnekleri ile açılacak davada hak kaybı yaşanması muhtemeldir. Çünkü Dava Dilekçesi her dava türü için ayrı ayrı hazırlanır ve dava konusuna göre farklılık gösterir. Bu nedenle Avukatsız Dava Açmak, Avukat Olmadan Dava Açmak kişilerin hak kaybı yaşamalarına sebebiyet vermektedir.

 

Tazminat Davası Dilekçe Örneği

 

Tazminat Davalarında talep edilecek tazminat türü iki tanedir. Bunlardan bir tanesi Maddi Tazminat diğeri ise Manevi Tazminattır. Maddi Tazminat Davası, hukuka aykırı bir eylem nedeniyle mal varlığında eksilme meydana gelen kişi tarafından açılabilir. Manevi Tazminat Davası ise hukuka aykırı eylem nedeni ile manevi açıdan yıpranan kişi tarafından açılabilir. Avukatsız tazminat davası açmak isteyen kişiler internette Tazminat Dava Dilekçesi, Maddi Tazminat Dilekçesi Örneği, Manevi Tazminat Davası dilekçe örneği gibi terimler ararlar. Ancak internetten bulunacak Tazminat davası dilekçe Örneği ile açılacak davada hak kaybı yaşanması muhtemeldir. Avukat olmadan tazminat davası açmak isteyenlerin hak kaybı yaşaması muhtemel olduğundan Tazminat Alanında Uzman Tazminat Avukatı ile çalışmaları gerekmektedir. Hakaretten dolayı maddi tazminat davası, Hakaretten dolayı manevi tazminat davası, İşçilik alacaklı tazminat davası, boşanmada maddi manevi tazminat davası Tazminat davası türlerindendir.

 

İdari Dava Dilekçesi Örneği

 

İdari Dava Dilekçesinde yer alması gereken zorunlu unsurlar İdari Yargılama Usulü Kanunumuzda açıkça sayılmıştır. İdari davalar; İdare Mahkemesi, Vergi Mahkemesi, Danıştay’da açılabilir. İdarenin bir işleminden dolayı idare mahkemesinde dava açmak isteyen kişiler alanında uzman idare avukatı ile çalışmalıdır. İnternet üzerinde yer alan İdari Dava Dilekçe Örneği, Vergi Davası Dilekçe Örneği gibi dilekçe örnekleri ile açılan davalar hak kaybı yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

 

İcra Dava Dilekçesi Örneği

 

İcra Davası Dilekçe Örneği, icra mahkemesinde açılacak davalar için gereklidir. İcra Dava Dilekçesi ile kastedilen İcra Takibi Başlatmak için gerekli olan takip talebi değildir. Avukatsız olarak icra davası açmak isteyen, Avukat olmadan icra davası açmak isteyen kişiler genellikle icra dava dilekçe örneği şeklinde internet araması yaparlar. Ancak internet üzerinden bulunan bir dava dilekçesi ile açılan davalarda hak kaybı yaşanma ihtimali oldukça yüksektir. İcra konusunda dava açılması gerekiyorsa İcra Hukukunda Uzman İcra Avukatı ile çalışmakta fayda vardır.

 

Ceza Dava Dilekçe Örneği | Şikayet Dilekçesi Örneği

 

Ceza Hukukumuzda kişilerin doğrudan dava açma müessesesi bulunmamaktadır. Yani kişiler ceza davası açamazlar. Bu nedenle hukukumuzda Ceza Davası Dilekçe Örneği diye bir kavram bulunmamaktadır. Bunun yerine Şikayet Dilekçesi Örneği kullanılmaktadır. Şikayette bulunmak isteyen kişi öncelikle Cumhuriyet Başsavcılığına Şikayet Dilekçesi vermelidir. Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com