Bize Ulaşın

Boşanma Davasını Hangi Taraf Açmalı

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davasını Hangi Taraf Açmalı

Mersin Boşanma Davasını Hangi Taraf Açmalı
Boşanma Davasını Hangi Taraf Açmalı

Boşanma Davasını Kim Açmalıdır? Boşanma Davasını İlk Açan Kazanır Mı?

 

Anlaşmalı boşanma davası hariç olmak üzere hukukumuzda tüm boşanma davalarında kusur durumu incelenerek karar verilmektedir. Boşanma davasını açan taraf, davacının boşanma sebeplerinde kusurlu olduğunu ispatlamak zorundadır. Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Boşanma Davası Avukatı olarak en sık karşılaştığımız soruların başında " boşanma davasını kim açmalıdır " " boşanma davasını ilk açan kazanır mı " “ boşanma davasını ilk açan haksız mıdır “ sorusudur. Bu asılsız bir bilgidir. Boşanma davasını açma hakkı kusursuz veya daha az kusurlu eşe aittir. Boşanma davasını kusurlu taraf açamaz. Kusurlu eşin açtığı boşanma davası reddedilir.

 

Boşanma davasını kimi açtığı önemli mi “ sorusunun yanıt ise; Boşanma davasını hangi tarafın açtığının bir önemi yoktur. Boşanma davasında önemli olan boşanma davasını kimi açtığı değil, boşanma davasını kusursuz veya daha az kusurlu eşin açmasıdır.

 

Boşanma Davasını İlk Açan Kazanır demek yanlıştır. Boşanma davasını kazanmak için kusursuz veya daha az kusurlu olmak ve bu hususu ispatlamak gerekir. Boşanma davasını kazanmak için ne yapmak gerekir? Boşanma davasını kazanmak için delillerin sağlam olması ve boşanma davası usulüne hakim olmak gerekmektedir. Boşanma davasında iddia edilen hususların ispat edilmesi çok önemlidir. Boşanma davasını kazanmak için boşanmada uzman avukat ile çalışmak faydalıdır. Mersin Boşanma Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde Boşanma davası, Nafaka Davası, Velayet Davası konusunda avukatlık ve hukuki danışma hizmeti vermekteyiz.

 

Boşanma Davasını Önce Açmak Avantajlı Mı?

 

Boşanma davasını önce açmak ya da boşanma davasını sonra açmak arasında bir fark yoktur. Halk arasında “ boşanma davasını önce açan kaybeder “ “ boşanma davasını önce karşı tarafın açmasını beklemek lazım “ gibi asılsız söylentiler bulunmaktadır. Boşanma davasını hangi tarafın açtığı önemli mi sorusu Mersin Boşanma Avukatı olarak en sık karşılaştığımız sorulardandır. Boşanma davasını hangi tarafın açtığı önemli değildir.

 

Halk arasında yayılan asılsız söylentilere göre boşanma davası için önce karşı taraf beklenmelidir. Bu son derece yanlış bir bilgidir. Boşanma davasını haklı olduğunu düşünen taraf açmalıdır. Boşanma davası için avukat zorunlu mu? Boşanma davası son derece teknik bir davadır. Hak kaybına uğramamak için boşanma konusunda uzman boşanma avukatı tarafından temsil edilmek gerekmektedir. Hukuk Büromuz Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Boşanma Davası Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışma hizmeti vermektedir.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com