Bize Ulaşın

Boşanma Davasında Eşlerden Biri Boşanmak İstemezse Ne Olur?

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davasında Eşlerden Biri Boşanmak İstemezse Ne Olur?

Mersin Boşanma Davasında Eşlerden Biri Boşanmak İstemezse Ne Olur?
Boşanma Davasında Eşlerden Biri Boşanmak İstemezse Ne Olur?

Eşlerden Birinin Boşanmak İstememesi

Evlilik birliğini iki eş birlikte sonlandırmak isteyebileceği gibi eşlerden yalnızca bir tanesi de sonlandırmak isteyebilir. İki eş de boşanmak istiyorsa açılacak dava anlaşmalı boşanma davası olacaktır. Eşlerden bir tanesi boşanmak istemiyorsa ne olacaktır? Eşlerden biri boşanmak istemiyorsa boşanmak isteyen eş çekişmeli boşanma davası açmalıdır. Kadın boşanmak istemezse ya da erkek boşanmak istemezse anlaşmalı boşanma davası değil çekişmeli boşanma davası açılmalıdır.

 

Kadın Boşanmak İstemezse Ne Olur?

Karım boşanmak istemiyor ne yapmalıyım, eşim boşanmak istemiyor ne yapmalıyım gibi sorular Mersin Boşanma Avukatı olarak sıklıkla karşılaştığımız sorulardandır. Toplumda kadın boşanmak istemezse boşanma kararı verilmediği yönünde oldukça yanlış bir bilgi vardır. Kadın boşanmak istemese bile şartlar oluşması halinde boşanma kararı verilebilir. Eşimi seviyorum boşanmak istemiyorum, kadının boşanmak istememesi, boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım soruları ile Mersin Boşanma Avukatı danışma numaramızı birçok kişi arayıp, Mersin Boşanma Davası Danışmanlık hizmeti almaktadır.

 

Erkek Boşanmak İstemezse Ne Olur?

Erkeğin boşanmak istememesi durumunda boşanma davası uzar mı sorusunun net bir cevabı yoktur. Genel olarak eşlerden bir tanesi boşanmak istemez ise çekişmeli boşanma davası açılmalıdır. Boşanma davası ne kadar sürer sorusunun yanıtı için boşanma dava delilleri, boşanma davası şahitleri gibi unsurlar çok önemlidir.

 

Boşanmak İstemeyen Eş Ne Yapmalıdır?

Eşim boşanma davası açmış ne yapmalıyım, boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım, boşanma mahkemesi açılmış boşanmak istemiyorum, Boşanmak istemeyen eş nasıl ikna edilir, boşanma mahkemesi tazminat talebi, boşanmak istemiyorum gibi sorularla Mersin Boşanma Avukatı olarak sıklıkla karşılaşmaktayız. Boşanmak istemeyen eş öncelikle boşanma davası açan eşin boşanma dava dilekçesi ile ileri sürdüğü iddiaları çürütmek için ve hak kaybına uğramamak için en iyi Mersin Boşanma Avukatı ile temsil edilmesi gerekmektedir. Eşlerden birinin boşanmak istememesi boşanma davasını reddedilmesi için tek başına yeterli bir sebep değildir.

 

Eşim Boşanma Davası Açtı Ben Boşanmak İstemiyorum

Çekişmeli boşanma davasında diğer eşin boşanmak istememesinin kural olarak bir önemi yoktur. Boşanma davasında davalının kusuru ispatlanırsa mahkeme boşanma davasını kabul ederek tarafların boşanmasına karar verir. Davalı eş de boşanmak istiyorsa boşanma davasına karşı boşanma davası açma hakkı bulunmaktadır. Karşı Boşanma Dava Dilekçe Örneği, Karşı Boşanma Davası açılması için Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak Yıldız & Düzen Hukuk Bürosuna başvurabilirsiniz.

 

Mersin Boşanma Avukatı – Mersin Aile Avukatı

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosunun Aile Hukuku Departmanı, Boşanma Davası Açılması, Boşanma dava dilekçesi, nafaka davası, nafaka artırım dava dilekçe örneği, anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma dava dilekçesi, hemen boşanmak istiyorum, kısa sürede boşanmak, Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com